+372 746 17 09
tmk2@tartu.ee

Ajalugu

TARTU  II MUUSIKAKOOLI 20 aastat Kaunase pst 23 majas

Kooli asutamisest alates 1976. aastal kuni Annelinna kolimiseni töötas kool Hugo Treffneri Gümnaasiumi (tol ajal A. H. Tammsaare nim. Tartu 1. Keskkool ) ruumides. Päris omale sai kool sealt vaid ühe ruumi, mis oli jaotatud kerge vaheseinaga pooleks. See oli õpetajate tuba, pillide ja muude õppevahendite hoidmise koht. Muusikakooli õhtupoolsed tunnid toimusid keskkooli õppeklassides, hommikupoolsete tundide läbiviimiseks vajalike ruumide otsimine oli direktori isiklik mure.  Hommikupoolseid tunde viidi läbi õpetajate kodudes, lastekunstikooli ruumides ja kultuurihoones.

Sellised ebainimlikud töö- ja õppimistingimused viisid koolipere lõpuks Raekoja platsile piketile, mille positiivseks tagajärjeks oli Rüütli t 3  III korruse mõnede  ruumide andmine muusikakooli käsutusse. See leevendas mingil määral olukorda, kuid õppetöö toimus edasi ka Tartu 1. Keskkooli ruumides. Võitlus päris oma maja eest jätkus. Pärast pikka ja pingelist asjaajamist sai kool 1994.a. lõpuks päris oma koolimaja endisesse lasteaeda  Kaunase pst 23.

Esialgu kuulus koolile vaid maja II korrus ( I korrus Tartu Invaühingu käsutuses), mille ümberehitamine klassideks algas kohe ja esimesed klassid said töövalmis  õppeaasta alguseks. Täielikult valmis remont II korrusel 2. veerandi alguseks.

Sellest ajast alates on koolimaja olnud pidevas muutumises – peale invaühingu väljakolimist I korruselt on juurde remonditud palju uusi klassiruume, tänaseks on kinni ehitatud  I korruse lahtised osad.

Maja korrastamisel on 10 aasta jooksul ära tehtud palju tööd, kuid palju toimetamisi seisab ka ees. Ja unistada unelmate koolimajast tuleb niikaua, kuni unistused reaalsuseks muutuvad.